درجه بریکس چیست؟

درجه بریکس نشان دهنده درصد وزن جامد موجود در یک محصول نسبت به وزن کل محصولات است به عبارت دیگر درصد وزنی مواد جامد موجود در محلول درجه بریکس محلول است. بر این اساس هرچه درجه بریکس محلولی بیشتر باشد غلظت مواد جامد در آن محلول بیشتر است.

سلیاک چیست و چرا محصولات پرارین برای مبتلایان به سلیاک مناسب است؟

سلیاک یک بیماری گوارشی وارثتی می باشد که در اثر حساسیت به پروتئینی به نام گلوتن (پروتئینی که در گندم وجود دارد) ایجاد می شود. زمانی که فرد مبتلا به سلیاک گلوتن دریافت می کند سیستم ایمنی فرد فعال می شود و به سلول های روده حمله می کند که این امر منجر به آسیب جدی روده شده و در نتیجه بدن قادر نخواهد بود مواد مغذی مانند چربی، پروتئین، کربوهیدرات، ویتامین ها و مواد معدنی را جذب کند.

علائم این بیماری متعدد است که شایع ترین آنها عبارتند از: کم خونی، اسهال مزمن، درد شکم، اختلال رشد، خستگی، تهوع، سردرد، نفخ، یبوست و زخم های دهانی است. تشخیص این بیماری تنها از طرق آزمایش خون و نمونه برداری از روده ممکن است.

در حال حاضر تنها راه درمان بیماری سلیاک پیروی از رژیم غذایی فاقد گلوتن برای سراسر عمر می باشد. بیماران باید همیشه برچسب مواد غذایی را به دقت مطالعه کنند و از فاقد گلوتن بودن محصولات اطمینان حاصل نمایند.

گروه تولیدی پک تین افتخار دارد که محصولات خود را با نام تجاری پرارین در اختیار مصرف کنندگان محترم قرار دهد. این محصولات عاری از گلوتن بوده و بر این اساس مبتلایان به سلیاک نیز می توانند از آنها استفاده کنند.

تاییدیه انجمن حمایت از مبتلایان به سلیاک که در سال 1389 به محصولات پرارین اعطا گردید خود شاهدی بر مدعای ماست.

کره بادام زمینی بدون شکر و نمک پرارین برای مبتلایان به دیابت مناسب است؟

به دلیل شیوع روزافزون چاقی در سال‌های اخیر، دیابت و بیماری‌های متابولیک ناشی از چاقی شیوع پیشرونده‌ای داشته است؛ در کشور ما نیز میزان مبتلایان به دیابت تا حدود پنج میلیون نفر تخمین زده شده که بیش از 90 تا 95 در صد از این افراد را مبتلایان به دیابت نوع دوم تشکیل می‌دهند.مطالعات متعدد نشان داده‌اند که تغذیه سالم تاثیر قابل توجهی در کنترل علائم و نیز جلوگیری از پیشرفت بیماری دیابت نوع دوم و نیز بیماری‌های پیش زمینه آن، به ویژه چاقی، خواهد داشت. اما رژیم غذایی مناسب برای افراد مبتلا به دیابت نوع دوم یکی از معضلات اساسی خانواده‌ها پس از اطلاع از ابتلای یکی از آنان به این بیماری است.

از جمله عناصری که باید میزان آن در رژیم افراد مبتلا به دیابت مورد توجه قرار گیرد نمک است؛ مصرف نادرست نمک در این افراد منجر به افزایش مقدار سدیم كلی بدن و زیاد شدن فعل و انفعالات مجرایی می‌شود.اكثر بیماران مبتلا به دیابت نوع دوم به نمك حساس هستند، بنابراین آنها بیشتر در معرض افزایش فشار خون می‌باشند.

کربوهیدرات یا قند از دیگر مواد مهم در رژیم غذایی افراد دیابتی است؛ سازمان سلامت جهانی توصیه می‌کند که بین 55 تا 75 درصد از انرژی مورد نیاز یک فرد بزرگسال باید از طریق جذب کربوهیدرات تامین شود. نکته شایان توجه این است که قندهای موجود در میوه، شیر و قند معمولی (قندهای ساده) از آنجا که نسبت به قندهای موجود در نان، برنج، غلات، ماکارونی و حبوبات (قندهای پیچیده) زودتر تجزیه می‌شوند، ذخایر چربی در بدن را بالا می‌برند و در صورتی که این ذخایر مصرف نشود منجر به بروز مشکلاتی برای بدن خواهند شد. در نتیجه برای افراد مبتلا به دیابت كربوهیدرات‌های مركبی همچون برنج وسیب زمینی شیرین به قندهای ساده‌ای همچون گلوكز نیز ترجیح داده می‌شوند.

گروه تولیدی پک تین افتخار دارد محصول بدون شکر و نمک (رژیمی) خود را با میزان 3/3 گرم کربوهیدرات و 4/8 میلی گرم سدیم در هر سهم (30 گرم)، به بازار عرضه کند.از آنجایی که در ساخت این محصول از هیچ نمک و قند اضافه‌ای استفاده نمی‌شود دارای حجم بسیار پایینی از کربوهیدرات و سدیم است که بر این اساس نه تنها گزینه کاملاً مناسبی برای بیماران مبتلا به دیابت، امراض قلبی و فشار خون خواهد بود؛ بلکه می‌تواند به عنوان یک رژیم غذایی کاملاً سالم و مطلوب نیز معرفی شود که خطر ابتلا به انواع سکته قلبی و مغزی را به نحو چشم گیری کاهش می‌دهد.

مناسب ترین سن مصرف محصولات پرارین چیست؟

کره بادام زمینی و کنجد پرارین مناسب هر سن و ذائقه ای هستند بنابراین در هیچ سنی منع مصرف نخواهند داشت.

پوره میوه و سبزیجات پرارین نیز از 6 ماهگی برای هر سن و ذائقه مناسب است.

آیا در محصولات پرارین مواد افزودنی و نگهدارنده وجود دارد؟

در پوره میوه و سبزیجات پرارین از هیچ گونه افزودنی و نگهدارنده ای استفاده نشده و بنابراین کاملا مناسب مصرف کودکان شش ماهه و بیشتر است.

در کره بادام زمینی پرارین تنها افزدونی مورد استفاده امولسیفایر E471 است.

امولسیفایر چیست؟

نامیزه یا امولسیون محلولی است که در آن قطره های ریز یک مایع (مانند روغن) در مایعی دیگر (مانند آب) بی آنکه با یکدیگر در آمیزند پراکنده است. وقتی یک امولسیون برای مدتی ساکن می ماند قطرات فاز داخلی و فاز خارجی شروع به جدا شدن از یکدیگر می کنند. حال برای متوقف کردن این فرآیند از امولسیفایر استفاده می شود. با افزوده شدن امولسیفایر به دو مایع که در حالت عادی غیر قابل اختلاط هستند کشش سطحی بین دو فاز کاسته می شود ولذا محلول دو فازی نخواهد شد. امولسیفایر ها به دو بخش عمده ی آب در روغن (w/o) و روغن در آب (o/w) تقسیم می شوند که به ترتیب در اولی فاز آبی و در دومی فاز روغنی فاز خارجی هستند.

علاوه بر تاثیر فوق امولسیفایرها در صنایع غذایی عملکردهای دیگری نیز دارند: واکنش با نشاسته، ایجاد واکنش متقابل با پروتئین، اصلاح چسبندگی، ایجاد کف، اصلاح بافت، لغزنده کنندگی، تغییر تبلور، مرطوب کنندگی و اصلاح پراکندگی یک مایع در مایع دیگر به منظور تشکیل محلول های زلال

بهترین زمان مصرف انواع پوره میوه و سبزیجات پرارین چیست؟

پوره میوه و سبزیجات پرارین تا قبل از باز شدن درب قوطی تا دو سال قابلیت نگهداری حتی بیرون از یخچال را دارا هستند اما به محض باز شدن درب ظرف اولا حتما باید در محیط یخچال نگهداری شوند و دوما طی دو روز مصرف شوند. این ویژگی پوره های پرارین بدین علت است که در فرآیند تولید آنها از هیچ گونه افزودنی و نگهدارنده استفاده نشده است و لذا پس از باز شدن درب قوطی باید بلافاصله مصرف شوند.

بهترین زمان مصرف انواع کره بادام زمینی پرارین چیست؟

بهترین زمان مصرف انواع کره بادام زمینی پرارین یک سال است. این محصولات در این بازه زمانی نیاز به نگهداری در یخچال نخواهند داشت و در دمای معمولی اتاق تمام خواص و ویژگی های خود را حفظ خواهند کرد.