آشنایی با خواص

August 7, 2021

کره بادام‌زمینی دارای خواص بسیاری است که از جمله آن می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

احساس سیری:

سید چرب تک زنجیره و پروتئین موجود در کره بادام‌زمینی سبب ایجاد احساس سیری می‌شود. مصرف کره بادام‌زمینی همراه با نان تست یا بدون آن می‌تواند باعث جلوگیری از پرخوری شما شود. اما همیشه در مصرف کره بادام‌زمینی میانه‌روی کنید. بهترین مقدار مصرف کره بادام‌زمینی دو قاشق غذاخوری است.

تقویت انرژی:

پروتئین، فیبر و اسیدهای چرب موجود در کره بادام‌زمینی پرارین کمک می‌کنند تا انرژی لازم را از شروع روز تا نیمه‌ی شب حفظ کنید. همچنین در پایدار نگه داشتن قند خون مؤثرند و از افت ناگهانی آن جلوگیری می‌کنند.

افزایش آرامش و خونسردی:

مصرف انواع کره بادام‌زمینی  در افزایش آرامش و خونسردی مؤثر است همچنین کمک می‌کند تا بر استرس‌تان غلبه کنید. انواع کره بادام‌زمینی دارای بتاسیتوسترول  است که نوعی استرول گیاهی است. به همین دلیل به ورزشکاران توصیه می‌شود تا ار کره بادام‌زمینی استفاده کنند. بتاسیتوسترول به طبیعی شدن سطح بالای کلسترول کمک می‌کند و در زمان‌های استرس کلسترول را در تعادل با سایر هورمون‌ها نگه می‌دارد. بتاسیتوسترول همچنین می‌تواند به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک کند.

کاهش وزن:

اگر می‌خواهید یک رژیم کم کالری بگیرید، مصرف آجیل می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند. کره بادام‌زمینی، پروتئین بیش‌تری نسبت به سایر آجیل‌ها دارد و این مقدار در دو قاشق غذاخوری چیزی در حدود ۸ گرم است. همچنین به دلیل داشتن چربی و فیبر بالا می‌تواند به عنوان میان‌وعده، برای مدت طولانی‌تری شما را سیر نگه دارد. در نتیجه میزان کالری دریافتی در طول روز کاهش پیدا می‌کند.

کمک به پیشگیری از میگرن:

اگر میگرن شما عود کرد، به سراغ کره بادام‌زمینی بروید. کره بادام‌زمینی غنی از منیزیم است که با کاهش فرکانس و شذت میگرن مرتبط است. حتی بهتر است به طور منظم مصرف کنید، تا از بروز میگرن در وهله‌ی اول جلوگیری کنید، پیشگیری همیشه بهتر از درمان خواهد بود.

جلوگیری از دیابت:

امروزه بسیاری از افراد با بیماری دیابت دست و پنجه نرم می‌کنند که یکی از مهم‌ترین دلایل آن داشتن رژیم غذایی نامناسب است. چنانچه به طور منظم و با نظر پزشک از کره بادام‌زمینی بدون شکر و نمک و کره بادام‌زمینی بدون شکر و نمک کروچی استفاده کنید شانس بروز دیابت نوع دو در شما به شدت کاهش می‌یابد.

حفظ سلامت پوست:

کره بادام‌زمینی منبع غنی از ویتامین E است. ویتامین E به پوست کمک می‌کند تا رطوبتش را حفظ کند و از چین و چروک با لکه‌های فلس‌‌دار جلوگیری می‌کند.  ویتامین E، یک آنتی اکسیدان قوی است که به کاهش تاثیر آفتاب بر پوست ما کمک می‌کند.

منبع عالی پروتئین برای گیاهخواری:

اغلب گیاهخواران در رفع نیازهای پروتئینی خود دچار مشکل می‌شوند، اما خوشبختانه کره بادام‌زمینی پرارین می‌تواند به شما کمک کند تا مقداری از آن را جبران کنید. دو قاشق غذاخوری کره بادام‌زمینی پرارین شامل تقریبا 8 گرم پروتئین است که برای مصرف در طول روز بسیار مفید می‌باشد.

کاهش احتمال ابتلا به سنگ کیسه صفرا:

سنگ کیسه صفرا یکی از مشکلات شایع کشورهای صنعتی می‌باشد که اکثرا در اثر اضافه وزن، رژیم غذایی ناسالم، برخی انواع خاص داروهای کلسترول و داروهای ضد بارداری ایجاد می شود. مصرف منظم کره بادام زمینی پرارین و دیگر انواع مغزیجات، در طول دو دهه در زنان منجر به کاهش احتمال بروز سنگ های صفراوی می‌شود.

منبع غنی از انواع ویتامین‌ها:

کره بادام‌زمینی پرارین حاوی انواع بسیار زیادی از ویتامین‌ها می‌باشد که برای حفظ سلامت بدن و ارتقا عملکرد آن ضروری می‌باشند. ویتامین آ برای بینایی مفید می‌باشد. ویتامین ث سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و منجر به تسریع روند بهبود زخم های ساده و ابتدایی می‌شود. از طرف دیگر ویتامین ای موجود در کره بادام‌زمینی پرارین یکی از عناصر بسیار ضروری برای تجزیه اسیدهای چرب و جلوگیری از مسدود شدن جریان خون در رگ‌ها به دلیل تجمع چربی‌ها می‌باشد.

منبع غنی از پتاسیم:

کره بادام‌زمینی پرارین منبع غنی پتاسیم نیز محسوب می‌شود که به عنوان الکترولیت عمل کرده و منجر به برقراری اعتدال در سطح مایعات بدن می‌شود. در مقایسه با سدیم، که به صورت مستقیم بر دستگاه گردش خون و قلب فشار وارد کرده و منجر به افزایش فشار خون می‌شود، پتاسیم هیچ گونه فشاری بر دستگاه گردش خون و قلب وارد نمی‌کند. در حقیقت، پتاسیم هیچ ضرری برای قلب نداشته و به وفور در کره بادام‌زمینی یافت می‌شود.

 

به اشتراک گذاری