کاپ کیک موز و کره بادام‌زمینی بدون شکر و نمک

August 3, 2021

مواد لازم:
موز له شده ۱ پیمانه
کره بادام‌زمینی بدون شکر و نمک پرارین ۱/۲ پیمانه
تخم‌مرغ ۲ عدد
عسل ۲ قاشق غذاخوری
شیر ۲/۳ پیمانه
وانیل ۱ قاشق چای‌خوری
جو دوسر ۲ پیمانه
بکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری
دارچین ۱ قاشق چای‌خوری
نمک ۱/۴ قاشق چای‌خوری
شکلات چیپسی(ترجیحا تلخ) ۱/۳ پیمانه

طرز تهیه:
اگر می‌خواهید یک وعده غذای صبحانه سالم و پر انرژی مصرف کنید یا قبل از ورزش وعده سرشار از پروتئین و کربوهیدرات سالم مصرف کنید حتما این کاپ کیک را به شما پیشنهاد می‌کنیم! فر را دمای ۱۸۰ درجه روشن کنید تا گرم شود، در ظرفی موز له شده، کره بادام‌زمینی بدون شکر و نمک پرارین، تخم‌مرغ، عسل، وانیل و شیر را با هم خوب مخلوط کنید سپس مواد خشک شامل جو دوسر، بکینگ پودر، دارچین و نمک را هم مخلوط کرده، به مواد خیس بیافزایید، ۱/۳ پیمانه شکلات چیپسی را نیز اضافه و خوب مخلوط کنید، تعداد ۱۲ قالب کاپ کیک کاغذ گذاشته چرب کرده و به مدت ۲۰ الی۲۵ دقیقه بپزید. در انتها می‌توانید روی آن را با موز، کره بادام‌زمینی یا بادام‌زمینی تزیین نمایید. این کاپ کیک رژیمی به دلیل نداشتن شکر و آرد سفید وعده سالم و پر از فیبر است.
نکته: از آنجا که این کاپ کیک خیلی زود مانده می‌شود، اگر تمایل به مصرف آن در همان روز ندارید، حتما بعد از پخت فریز کنید. در زمان دلخواه از فریزر خارج کرده و ۳۰ ثانیه در ماکرو گرمش کنید.
کف سینی فر کاغذ روغنی بگذارید و از مایه برای هر عدد بیسکویت کره‌ای به اندازه یک قاشق غذاخوری بردارید و با همان پشت قاشق مایه بیسکویت کره‌ای را پهن کنید. ضخامت هر عدد کوکی بیسکویتی باید ۱ اینچ یا حدود ۲.۵ سانتی‌متر باشد.
سایز و اندازه این شیرینی خانگی به سلیقه شما بستگی دارد اما ضخامت باید همان ۱ اینچ باشد. برای بهتر پهن شدن بیسکویت روی کاغذ روغنی آن را در دست گرد کنید و سپس در سینی بگذارید و پهن کنید. با پشت چنگال هم دو خط یا چند خط روی شیرینی کوکی بیندازید. سینی را در طبقه وسط فر بگذارید و ۱۰ الی ۱۵ دقیقه زمان دهید. وقتی زیر شیرینی‌ها طلایی شد سینی را از فر بیرون بیاورید.

وقتی سینی را از فر بیرون آوردید اجازه دهید بیسکویت‌ها سرد و سفت و بیسکویتی شوند و سپس از کاغذ روغنی به راحتی جدا کنید. این یک بیسکویت بدون گلوتن است بنابراین برای افرادی که رژیم گلوتن دارند یا به گلوتن حساسیت دارند هم بسیار مناسب است. اگر بیسکویت را شکلاتی دوست دارید به مواد آن مقداری شکلات آب کرده اضافه کنید.

نکته: این کوکی بیسکویت خوشمزه را با انواع کره پسته پرارین، کره فندق پرارین، کره بادام‌درختی پرارین و کره بادام‌زمینی با کرم کاکائو پرارین هم می‌توانید درست کنید.
.

 

آلبوم تصاویر