کاپ کیک با کره بادام‌زمینی

August 3, 2021

مواد لازم:
کره یا مارگارین ۲۵ گرم
کره بادام‌زمینی ۱۱۵ گرم
شکر قهوه‌ای ۲۲۵ گرم
تخم‌مرغ ۲ عدد
شیر ۱۰۰ میلی‌لیتر
آرد ۲۲۵ گرم
بیکینگ پودر ۲ قاشق چای‌خوری
وانیل یک چهارم قاشق چای‌خوری

مواد لازم کرم کره‌ای شکلاتی:
کره ۱۲۰ گرم
شکلات سیاه ۱۰۰ گرم
شیر یک دوم قاشق سوپ‌خوری
پودر قند ۱۵۰ گرم
اسانس وانیل یک دوم قاشق چای‌خوری

طرز تهیه کاپ کیک:
کره و کره بادام زمینی پرارین را کمی با همزن برقی زده تا با هم ترکیب شوند. سپس شکر قهوه ای را اضافه کنید و ترکیب کره ای را حدود سه دقیقه بزنید تا رنگش روشن شود. بعد تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه کنید و بعد از اضافه کردن هر تخم مرغ حدود یک دقیقه با همزن برقی بزنید. سپس وانیل را نیز بیافزایید.
همزن را خاموش کنید و کنار بگذارید. در آخر ترکیب آرد و بیکینگ پودر دو بار الک شده را برای بار سوم کم کم بر روی مواد الک کنید و به تناوب شیر را نیز بیافزایید و با لیسک هم بزنید.
مایه آماده را در قالب های کاپ کیک بریزید و دوسوم از هر قالب را پر کنید. سپس در فر از پیش گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد به مدت تقریبی ۲۵ الی ۳۰ دقیقه قرار دهید. در حدی که اگر خلال دندانی در کاپ کیک فرو بردید تمیز خارج شود. کاپ کیک ها را پس از پخت از فر خارج نمایید و اجازه دهید خنک شوند. سپس کرم آماده را در قیف با سرماسوره شکوفه ریخته و روی کاپ کیک ها را تزیین نمایید.

طرز تهیه کرم کره‌ای شکلاتی:
ابتدا کره و وانیل را در حد یک دقیقه با همزن برقی بزنید. سپس شکلات را ریز خرد نموده و در مایکروفر یا بر روی بخار آب ذوب نمایید، شکلات ذوب شده را کنار بگذارید تا به دمای محیط برسد. سپس در حالی که همزن روشن است به ترکیب کره ای اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید شیر را نیز بیافزایید و هم بزنید.
در آخر پودر قند الک شده را قاشق قاشق اضافه کنید و با همزن برقی هم بزنید تا کاملا به خورد مواد برود. کرم را حدود ۲۰ دقیقه در یخچال بگذارید. البته مرتب چک نمایید تا بیش از حد سفت نشود. در حدی که قابلیت ماسوره زدن پیدا کند کافی است. سپس از یخچال خارج کنید و استفاده نمایید.

آلبوم تصاویر