گرانولا کره بادام زمینی پرارین و شکلات

August 3, 2021

مواد لازم:
اسپری روغن ۱ عدد
جو ۱/۴ پیمانه
شیره ذرت ۱/۴ پیمانه
کره بادام زمینی ساده پرارین ۳ پیمانه
شکر قهوه‎ای ۲  قاشق سوپ‌خوری
کره ۲ قاشق سوپ‌خوری
عسل ۱ قاشق سوپ‌خوری
وانیل ۱/۲ قاشق سوپ‌خوری
نمک ۲ قاشق چای‌خوری
برنج کریسپی ۳/۴ پیمانه
چوب شور خرد شده ۱/۴ پیمانه
جوانه گندم برشته ۲ پیمانه
کنجد ۱/۴ قاشق سوپ خوری
تکه‌های کوچک شکلات به مقدار لازم

طرز تهیه:
ابتدا فر را با حرارت ۳۵۰ درجه فارنهایت یا ۱۷۶ درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود سپس داخل سینی فر را با کاغذ فویل بپوشانید و با اسپری روغن آن را چرب کنید. جو را در سینی فر چرب شده پهن کنید و حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در فر قرار دهید تا برشته شود. بعد از برشته شدن از فر خارج کنید و بگذارید تا خنک شود.
حرارت فر را پایین تر بیاورید و روی دمای ۳۰۰ درجه تنظیم کنید و کره بادام زمینی ساده پرارین را با شکر قهوه ای، شیره ذرت، کره و عسل مخلوط کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکر و کره آب شوند. سپس مخلوط را از روی حرارت بردارید و وانیل و نمک را به آن‌ها اضافه کنید.
در ظرف دیگری جوانه گندم برشته شده را با جو ، برنج کریسپی، چوب شور و کنجد، با هم مخلوط کنید .بعد مخلوط جو را با کره بادام‌زمینی ساده پرارین آب شده مخلوط کنید و کاملا هم بزنید. مخلوط بدست آمده را در کف یک ظرف مناسب نسبتا دیواره‌دار ریخته و تکه‌های شکلات را روی آن بریزید و با پشت قاشق فشار دهید .ظرف را به مدت ۱۲ تا ۱۵ دقیقه در فر قرار دهید تا همه مواد با هم منسجم شوند. سپس گرانول‌های آماده شده را پس از سرد شدن در کاغذ فویل بپیچید و در دمای معمولی به مدت ۳ روز و در فریزر به مدت ۳ ماه نگهداری کنید.

 

 

 

آلبوم تصاویر