چیزکیک یخچالی با کره بادام زمینی

August 3, 2021

مواد لازم:
پنیر خامه‌ای ۲۵۰ گرم
شکر شیرینی پزی ۳/۴  لیوان فرانسوی دسته‌دار
کره بادام‌زمینی پرارین ۱/۲ لیوان فرانسوی دسته‌دار
شیر کامل ۶ قاشق غذاخوری
خامه قنادی فرم گرفته ۲۵۰ گرم
بیسکوییت پتی‌بور یا ساقه طلایی ۱ بسته

طرزتهیه:
برای درست کردن همه‌ی انواع چیزکیک یخچالی با پایه بیسکویت در یک کاسه بزرگ پنیر خامه‌ای را آنقدر هم بزنید تا پف کند. کره بادام زمینی پرارین و شکر قنادی را هم اضافه کنید و باز هم بزنید. کم کم شیر را به این ترکیب اضافه کنید و مرتب هم بزنید. سپس خامه قنادی فرم گرفته را اضافه کنید و باز هم بزنید.
برای درست کردن لایه زیر چیز کیک یا همان کراست، بیسکوییت پتی‌بور یا ساقه طلایی را در غذاساز بریزید و پودر کنید. کره را آب کنید و آن را به بیسکوییت اضافه کنید و خوب هم بزنید. بهتر است برای تهیه چیزکیک از قالب کمربندی استفاده کنید. اگر قالب کمربندی ندارید از یک قالب معمولی استفاده کنید و دو لایه سلفون در قالب بگذارید. سلفون باید تمام قالب را تا بالای آن بپوشاند.
پایه بیسکویتی کیک را در قالب بریزید و با ته لیسک یا قاشق حسابی آن را صاف و یکدست کنید. دو الی سه ساعت قالب را در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد. سپس مایه پنیر و خامه یا همان رویه پنیری چیزکیک را روی کراست بریزید و آن را با ته لیسک صاف و یکدست کنید. روی چیزکیک کره بادام‌زمینی پرارین را با انواع میوه، شکلات آب کرده، مارمالاد یا دانه‌های بادام‌زمینی تزیین کنید. بهتر است چیزکیک یخچالی را یک شب تا صبح در یخچال بگذارید تا خوب خودش را بگیرد.

آلبوم تصاویر