شیرینی کره بادام‌زمینی

September 7, 2021

مواد لازم:
کره ۱۰۰ گرم
تخم‌مرغ ۱ عدد
پودر قند نصف لیوان
آرد مقدار کافی
نمک یک پنس
وانیل ۱/۲ قاشق چای‌خوری
بکینگ پودر ۱ قاشق چای‌خوری
کره بادام‌زمینی پرارین ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه:
ابتدا و برای شروع، کره نرم شده در دمای اتاق را همراه با نصف لیوان پودر قند داخل یک ظرف می‌ریزیم و آن‌ها را با همزن برقی خوب مخلوط می‌کنیم تا پوک و سبک شود و حالت خامه‌ای به خود بگیرد.
سپس تخم مرغ را که از نیم ساعت قبل از یخچال بیرون گذاشته بودیم را داخل یک ظرف، شکسته و آن را به مواد مرحله قبل همراه با وانیل و کره بادام زمینی پرارین اضافه می‌کنیم و مواد را خوب با هم مخلوط می‌کنیم تا یکدست شود.
در ادامه آرد را با بکینگ پودر و یک پنس نمک قاطی کرده و آن را الک کرده و کم کم به مواد شیرینی در مرحله قبل اضافه می‌کنیم و مقدار آرد در این شیرینی مشخص نیست و باید آن را اندازه‌ای بریزیم که خمیر نرمی به دست آید که چسبنده نیست و سپس آن را با دست کمی ورز می‌دهیم تا خمیر جمع شود ( این خمیر با بقیه خمیر شیرینی‌ها کمی متفاوت است و بسیار بافت نرمی دارد).
بعد از آن از خمیر تهیه شده در مرحله قبل تکه‌هایی اندازه گردو برداشته و آن را با دست گرد می‌کنیم و وسط خمیر را با انگشت کمی گود می‌کنیم. سپس خمیرها را کف سینی فر که در آن کاغذ روغنی قرار داده‌ایم و با فاصله از هم می‌گذاریم .
سینی را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد و برای مدت ۱۵ دقیقه می‌گذاریم تا شیرینی بپزد و آماده شود. سپس وقتی شیرینی پخت، سینی را از فر بیرون آورده و بعد از سرد شدن شیرینی‌ها را از روی کاغذ بر می‌داریم(حتما باید منتظر شد تا شیرینی‌ها خنک شوند و سپس آن‌ها را از روی کاغذ روغنی جدا کرد).
در ادامه وقتی شیرینی‌ها سرد شد قسمت فرو رفته آن‌ها را نیز با کره بادام زمینی پرارین و در صورت تمایل با خود بادام‌زمینی تزیین می‌کنیم.

آلبوم تصاویر